Pułapka kredytowa

Ludzie, biorący kredyty w obcych walutach, pragnęli zaoszczędzić na oprocentowaniu takich kredytów, a Kredyty frankowe były pod tym względem najpopularniejsze.
Nie ulega przy tym najmniejszej wątpliwości, że ludzie byli do tych kredytów zachęcani i dobry prawnik potrafi to udowodnić. Namawiano ich, kuszono stabilnością, a czyż może być coś bardziej kuszącego? Większość z ludzi uważa poczucie bezpieczeństwa za najważniejsze w życiu, a właśnie kredyty we frankach szwajcarskich, oferowane przez niemalże wszystkie instytucje finansowe, takie bezpieczeństwo obiecywały. Twierdzenie więc przedstawicieli banków, że nikt ludziom kredytów tych nie wciskał na siłę i że wina leży po stronie kredytobiorców, jest zwyczajnym nadużyciem.
Inną sprawą jest już jednakże to, że gdyby całą odpowiedzialność za katastrofalny skok kursu franka szwajcarskiego w stosunku do złotówki banki wzięły na siebie, mogłyby zbankrutować, dlatego każda sprawa musi być rozpatrywana indywidualnie, a w tym może pomóc tzw. Frankowiczowi dobra kancelaria adwokacka.
Może jej prawnicy nie doprowadzą do stanu pierwotnego spłat, ale z całą pewnością potrafią wywalczyć ugodę, która będzie dla kredytobiorcy znacznie korzystniejsza od stanu dzisiejszego.
Radca Prawny Poznań